Seriespel damer 2021

Resultat


D 60 / Div 1

Ystad 12/8 - 9:a
Österlen, Djupadal 19/8 - 10:a 
Ängelholm 26/8 - 10:a

Slutresultat - 10:a

--------------------------

D 70 / Div 1

Rya 12/8  - 7:a
Bosjökloster 1/9  - 2:a
Ljunghuen 7/9  - 4:a

Slutresultat - 4:a

--------------------------

Foursome med Hcp / Div 1

Vasatorp 20/6  - 1:a
Skyrup 4/7  - 10:a
Kristianstad 15/8  - 7:a

Slutresultat - 4:a

--------------------------

Skåneserien Mitt / Kat 1 - Hcp 0 - 20-4


Barsebäck 3/8  
- 2:a
Örestad 24/8  - 4:a
Malmö/Burlöv 7/8  - 2:a  
Araslöv 15/9  - 4:a

FINAL - Bosjökloster 5/10  - Slutresultat 2:a

--------------------------

Skåneserien Mitt / Kat 2 - Hcp 20,5 - 26,4


Hinton-Rönnebäck 8/6  - 
6:a
St. Ibb 4/8  - 7:a
Kristianstad 22/8  - 6:a
Kävlinge 31/8  - 9:a

FINAL - Romeleåsen 5/10  - deltog ej

--------------------------

Skåneserien Mitt / Kat 3 - Hcp 26,4 - 54,0


Woodland 10/8  - 
6:a
Vasatorp 24/8  - 4:a
Barsebäck 26/8  - 1:a
Degeberga 7/9  -  4:a

FINAL - Ystad 5/10 - Slutresultat 5:a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resultat seriespel, damer

Deltagare / resultat i seriespel 2019

 

D 60 / Div 2

 

Malmö/Burlöv 28/5 - Resultat 5:a

Connie Tidlund
Pia Danielsson
Susanne Danielsson

Österlen / Djupadal 18/6 - Resultat totalt 7:a

Anna-Lena Ohlsson
Connie Tidlund
Gun-Britt Nilsson

Araslöv 13/8 - Blev 1:a - Resultat totalt 3:a - Fick 500 kr i pris / Gått till Div 1

Anna-Lena Ohlsson
Ingrid Schönström
Pia Rydberg
--------------------------

D 70 / Div 1

 

Abbekås 21/5 - Resultat 9:a

Gretel Andersson
Barbro Pettersson
Ann-Kristin Marcusson Frid

Tomelilla 19/6 - Resultat totalt 8:a

Agneta Johansson
Christina Josefsson
Eva Jönsson

Landskrona 13/8 - Resultat totalt 7:a

Ann-Kristin Marcusson Frid
Christina Josefsson
Gretel Andersson
--------------------------

FOURSOME med Hcp / Div 1

 

Mölle 9/6 - Resultat 3:a

Jeanette Johansson / Pia Danielson
Kerstin Dahlberg Johansson / Susanne Danielson

Trelleborg 18/8 - Resultat totalt 11:a

Pia Danielson / Susanne Danielson
Britt-Marie Abrahamsson / Yvonne Nilsson

Bokskogen, Kundsbanan 31/8 - Blev 1:a - Resultat totalt 10:a

Anna-Lena / Ann-Kristin Frid
Barbro Pettersson / Ulla-Britt Evers

--------------------------

SKÅNESERIEN MITT Kat 1 - Hcp 0 - 20-4


Malmö / Burlöv 14/5 - Resultat 6:a

Anna-Lena Ohlson
Ann-Kristin Marcusson Frid
Connie Tidlund
Jeanette Johansson

Kristianstad 12/6 - Resultat totalt 5:a

Agneta Johansson
Christina Josefsson
Jeanette Johansson
Pia Selin Rydberg

Degeberga 7/8 - 1:a - Resultat totalt 2:a

Christina Johansson
Pia Danielson
Pia Rydberg
Susanne Danielson

Hinton 28/8 - Resultat totalt 2:a

Ann-Kristin Frid
Anna-Lena Ohlsson
Ingrid Schönström
Jeanette Johansson

FINAL - Wittsjö 18/9 - Blev 2:a - Resultat totalt 4:a

Agneta Johansson
Ann-Kristin Marcusson Frid
Anna-Lena Ohlsson
Christina Josefsson

--------------------------

SKÅNESERIEN MITT Kat 2 - Hcp 20,5 - 26,4

 

Örestad 14/5 - Resultat 3:a

Barbro Pettersson
Birgitta Pahmp
Britt-Marie Abrahamsson
Gun-Britt Nilsson

Araslöv 12/6 - Resultat totalt 3:a

Eva Jönsson
Gretel Andersson
Gun-Britt Nilsson
Titti Carlsson

Romeleåsen 7/8 - Resultat totalt 1:a

Eva Jönsson
Gun-Britt Nilsson
Susanne Leijon
Ulla-Britt Evers

Lund 28/8 - 1:a - Resultat totalt 1:a

Britt-Marie Abrahamsson
Eva Jönsson
Gun-Britt Nilsson
Ulla-Britt Evers

FINAL - Landskrona 18/9 - Blev 1:a - Resultat totalt 2:a, Fick 2 000 kr i pris

Barbro Pettersson
Gretel Andersson
Gun-Britt Nilsson
Eva Jönsson

--------------------------

SKÅNESERIEN MITT Kat 3 - Hcp 26,5 - 36,0

 

Kävlinge 14/5 - Resultat 6:a

Ewa Malmström
Christel Pettersson
Kerstin Jönsson
Yvonne Nilsson

Bosjökloster 13/6 - Resultat totalt 5:a

Eva Malmström
Kerstin Jönsson
Monica Ljungberg
Yvonne Nilsson

Barsebäck 14/8 - Resultat totalt 6:a

Ewa Malmström
Inger Olsson
Ylva Sjölin
Yvonne Nilsson

S:t Ibb 28/8 - Resultat totalt 6:a

Birgitta Hansson
Inger Olsson
Monica Ljungberg
Yvonne Nilsson

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

Bosjökloster GK

Bosjökloster 101
243 95 Höör
info@bosjoklostergk.se

Telefon
0413 - 258 58

SWISH
123 336 63 90